Poniżej znajduje się plan lekcji dla wszystkich klas na poniedziałek.
Plan na cały tydzień bedzie dostępny w zakładce PLANY LEKCJI już w niedzielę wieczorem.
Do zobaczenia wkrótce :)
Poniżej znajduje się plan lekcji dla wszystkich klas na poniedziałek.
Plan na cały tydzień bedzie dostępny w zakładce PLANY LEKCJI już w niedzielę wieczorem.
Do zobaczenia wkrótce :)
Szanowni Rodzice,
przypominamy o dzisiejszym spotkaniu w Wychowawcami
o godzinie 16.00.
Natomiast o godzinie 15.30 zapraszamy wszystkich Rodziców, których dzieci
jadą na „Białą Szkołę” na spotkanie z kierownikiem wyjazdu w celu
omówienia szczegółów i uzupełnienia dokumentów. Spotkanie odbędzie się
na górnym korytarzu szkoły.
Spotkania z Wychowawcami odbędą się w następujących salach:
kl. I A - sala 7 SP
kl. I B - sala 4 SP
kl. II A - sala 6 SP
kl. II B – sala 5 SP
kl. III A - sala 2
kl. III B - sala 9
kl. IV A - sala 12
kl. IV B - sala 10
kl. V A - sala 6
kl. V B - sala 7
kl. VI A - sala 5
kl. VI B - sala 11
kl. VII A - sala 3
kl. VIII A - sala 4
kl. VIII B - sala 8
Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W sobotę 21 stycznia 2023r odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli kolejno:
10.00 - 12.00 przedszkole i zerówka;
12.00-14.30- kl.I-III;
14.30 -17.00 - kl.IV-V
17.30-20.00 - klasy VI - VIII.
Zabawa była bardzo udana. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok…
Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Mniów - Pana Piotra Wilczaka, klasa ósma gościła dziś w Urzędzie Gminy Mniów. Uczniowie rozmawiali o Funduszach Europejskich oraz inwestycjach zrealizowanych z ich udziałem
w naszej gminie. Środki z Unii Europejskiej od lat pomagają we wszystkich gminach zmieniać nasze otoczenie. Są inwestowane w wielu dziedzinach życia.
Pani Anna Podgórska i pan Kamil Olejarz przedstawili naszym uczniom informacje w atrakcyjnej formule Dzięki temu spotkaniu młodzież poznała bliżej liczne unijne projekty zrealizowane na terenie gminy. Podczas prezentacji zostały przedstawione informacje na temat zrealizowanych inwestycji m.in.Cyfrowa Gmina, Wymiana Oświetlenia Ulicznego w Gminie, Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie gminy. Ponadto Wójt Gminy opowiedział o środkach pozyskanych na rzecz takich inwestycji jak Klub Dziecięcy Tęczowa Kraina czy Świetlice Środowiskowo-Socjoterapeutyczne. Uczniowie muszą teraz zastanowić się co i w jakiej formie chcieliby przygotować, zrealizować i zaprezentować w konkursie jak równiez na forum szkoły. Dziękujemy za przekazane treści i miłe przyjęcie.
Uczniowie klasy ósmej "a" z wychowawczynią.
21 stycznia i 22 stycznia to święta bardzo ważnych osób w naszym życiu – Babci i Dziadka. Dla wielu z nas są oni symbolem ciepła, życzliwości i miłości. Pomagają nas wychować, rozpieszczają. Ich troska i dobre życzenia są przy nas zawsze, każdego dnia.
Wiedzą o tym nasi trzecioklasiści, którzy przygotowali dla babć i dziadków program artystyczny. W jego trakcie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, wystawili przedstawienie oraz wyjawili, za co kochają swoich dziadków. Zaproszeni goście z dumą i wzruszeniem patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze dla nich mają. Składając życzenia, dzieci wręczyły kochanym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki i laurki.
Pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach – przytulmy się do nich, porozmawiajmy z nimi, podarujmy najlepszy prezent jaki możemy – nasz czas, uwagę i bliskość.
Podczas wtorkowych zajęć z robotyki chętni uczniowie pracują na najnowszych zestawach LEGO SPIKE EDUCATION (dzięki https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2LABORATORIA PRZYSZłOŚCI) i narzędziach wprowadzających dzieci w świat nowych technologii: programowania i konstruowania. Każde zajęcia to nowa przygoda i podróż w niezbadane zakątki nauki. Zajęcia zaczynamy od rozmowy o wyzwaniu, które danego dnia na nasz czeka. W fazie projektowania i tworzenia, ćwiczymy zdolności manualne i matematyczne. Zbudowanego robocika następnie "ożywiamy". Aplikacje, używane do programowania są bardzo intuicyjne i proste w obsłudze, dzięki czemu dzieci nie mają problemu z ich obsługą. Ostatni etap, najbardziej uwielbiany to faza testów i zabawy naszymi robotami. Dziś do zakręconych robotyką dołaczył Wojtek Strycharczyk i juz stworzył własnego robota. Gratulujemy
REGULAMIN_MOWIaCE_OBRAZKI_2023.pdf
Należy przesłać jedną pracę w załączniku e-mail na adres: komiks@mdkchorzow.com
(format JPG lub PDF, prace w innych formatach nie będą zakwalifikowane do konkursu).Należy przesłać jedną pracę w załączniku e-mail na adres: komiks@mdkchorzow.com(format JPG lub PDF, prace w innych formatach nie będą zakwalifikowane do konkursu).
Członkowie koła „Mali odkrywcy” wzięli dzisiaj udział w warsztatach rękodzielniczych. Doskonalili swoje zdolności manualne, wspaniale się przy tym bawiąc. Uczniowie poznali tajniki zawodu krawca, różne faktury materiałów, a przede wszystkim mogli rozwijać swoją kreatywność i wzmacniać wiarę w swoje możliwości. W ruch poszły nożyczki, igły, nici i maszyny do szycia. W efekcie powstały piękne poduszeczki i niespodzianki dla najbliższych.
Dzisiejsze warsztaty sprawiły dzieciom ogromną przyjemność, radość oraz satysfakcję.
Serdecznie dziękujemy Pani Monice i Pani Ewie z MaSze , które podzieliły się z nami swoją pasją
Zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”
22 grudnia przed szkolnymi jasełkami ogłoszone zostały wyniki Plastycznego Konkursu Bożonarodzeniowego. Jury miało bardzo trudne zadanie , ale wyłoniono zwycięzców:
KATEGORIA : klasy I-III
1 miejsce:
Zuzanna Zbroszczyk
Maja Komisarczyk
2 miejsce:
Kaja Zimna
Marysia Stachura
3 miejsce:
Natalia Komisarczyk
Natalia Lech
Dominika Podgórska
WYRÓŻNIENIA:
Wiktor Kłębek
Hanna Zbroszczyk
Lena Stępień
Jakub Gryz
Diana Szyszka
Mikołaj Ziernik
Julia Gad
Julia Śliz
Maria Młynarczyk
Kalina Sikora
Zuzanna Janus
Justyna Wójcik
KATEGORIA: klasy IV-VIII
1 miejsce:
Mikołaj Zaczyński
Kinga Rąb
Maja Kolus
2 miejsce:
Filip Szymczyk
Lena Kiecak
3 miejsce:
Agata Tkacz
WYRÓŻNIENIA:
Jakub Kozdracki
Bartłomiej Podgórski
Zuzanna Zroślak
Bartłomiej Jarząb
Szymon Kolus
Julia Abramowicz
Anastazja Rusińska
KATEGORIA: dorośli
1 miejsce:
anonimowy wykonawca
Katarzyna Węgrzyn
Justyna Kulczyńska
2 miejsce:
Mariola Szymczyk
Tatiana Kiecak
Mariola Kolus
3 miejsce:
Dominika Kłębek
Specjalne podziękowania kierujemy do Pani Moniki Stachury – Opary.
Wszystkie prace wzięły udział w Kiermaszu Świątecznym , z którego dochód został przeznaczony na akcję „Świąteczna Paczka”, o której wkrótce jeszcze Wam napiszemy.
I na końcu, choć nie mniej serdecznie , dziękujemy Radzie Rodziców za współfinansowanie nagród dla zwycięzców.
Dziś u nas(22.12.2022r.) - podobnie jak w wielu innych szkołach - odbyły się szkolne jasełka.
Drugoklasiści cudownie się zaprezentowali, a pięknym śpiewem wspierali uczniowie klasy trzeciej.
W tej przedświątecznej zadumie towarzyszyli nam: Pan Michał Milcarz- Zastępca Wójta Gminy Mniów, Opiekunowie i Podopieczni ze Środowiskowy Dom Samopomocy Mniów oraz Rodzice. Jedna z goszczących osób-Kinga Szcześniak zaśpiewała na zakończenie piękną pastorałkę"Maleńka Miłość".
Dziękujemy wszystkim, którzy byli dziś z nami.
Czwartek 22 grudnia rozpoczynamy wigiliami klasowymi.
O godzinie 10.00 odbędą się jasełka na sali gimnastycznej.
Około 11.00 uczniowie udadzą się na obiad.
Odwozy w tym dniu:
11.30 - Węgrzynów
11.30 - Stachura, Piaski, Malmurzyn, Cierchy
11.40 - Przełom, Lisie Jamy, Pielaki, Serbinów, Chyby
Przypominamy, że przerwa świąteczna trwa od 23 grudnia do 30 grudnia.
2 stycznia jest dodatkowym dniem wolnym.
Do szkoły wracamy 3 stycznia 2023r.
Świąteczne pierniki to przysmak dla dzieci i dorosłych. Chyba wszyscy za nimi przepadają! W dodatku możemy je wykorzystać do tworzenia świątecznych dekoracji. Pierniki możemy powiesić na choince, zrobić z nich chatki, ciasteczkowe choinki, udekorować stroiki czy stworzyć z nich kalendarz adwentowy. Mogą się stać również świetnym pomysłem na prezent, z którego z pewnością każdy się ucieszy!
Ozdabianie świątecznych ciastek i pierniczków to jedna z bożonarodzeniowych tradycji w wielu domach. Pielęgnując ten zwyczaj, trzecioklasiści wykonali zadanie: „Piękno tradycji” w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”. Podczas zajęć było twórczo i wesoło, a zapach przypraw korzennych i lukru wprowadził w przedświąteczny nastrój.
Serdecznie dziękujemy p. Joannie Seweryn za pomoc i fachowe porady.
Nasi dzielni Trzecioklasiści wzięli udział w projekcie Umiem pływać
Cześć!
Nic tak nie cieszy jak radość z wykonania projektu z klocków LEGO Education SPIKE ESSENTIAL. Dzięki LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI Nasze zajęcia to nie tylko budowanie robotów, lecz również rozwiązywanie problemów, przy równoczesnym rozwijaniu zdolności matematycznych , tutaj wspieramy się wzajemnie, pomagamy sobie, doradzamy.
A tu pierwszy samodzielnie wykonany projekt Antka
IV Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Kolęda z klasą”
Tradycja śpiewania kolęd i pastorałek to piękny zwyczaj, który od wieków przyczynia się do tego, że czas Bożego Narodzenia jest niezwykły. Chyba żaden naród nie może się pochwalić takim bogactwem tych pieśni, jak Polacy. W kolędach odnaleźć można czystą poezję, najpiękniejsze pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów- są one częścią naszej historii.
Już po raz czwarty odbył się w naszej szkole konkurs „Kolęda z klasą”. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaprezentowało 13 uczniów z klas I-III. Komisja konkursowa, wyłaniając zwycięzców, brała pod uwagę poprawność wykonania, dobór repertuaru i możliwości wykonawcy, interpretację utworu, pomysłowość, a także oryginalność wykonania i wrażliwość artystyczną.
Przedstawiamy wyniki konkursu:
I miejsce - Jagoda Strycharczyk, kl. 3a
II miejsce - Wojciech Strycharczyk, kl.3a
III miejsce - Amelia Pasierbek, kl.3a
Wyróżnienie - Natalia Lech, kl.3b
Wszystkim wykonawcom należą się wyrazy uznania za zaangażowanie oraz pracę włożoną w przygotowanie występów.
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!
Zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.
W dn. 6 i 8 grudnia 2022r. uczniowie klas I – III uczestniczyli we wspaniałym koncercie mikołajkowym Filharmonii Świętokrzyskiej zatytułowanym „O KRÓLEWNIE PIANOLCE I CZARNYM SMOKU”.
Było to już kolejne nasze spotkanie w Królestwie Muzyki. Tym razem pojawiła się w nim Królewna Pianolka, córka Królowej Cameraty. Przywiozła ona ze sobą czarnego smoka o stu zębach. Nieśmiała dziewczynka okazała się jedyną osobą, zdolną okiełznać skrzydlatego potwora. Smokiem okazał się fortepian, nazywany królem wszystkich instrumentów. Pod jej palcami zabrzmiał on pięknym dźwiękiem solo, w duecie, a nawet z Królewską Orkiestrą. Uroczyste powitanie Królewny nastąpiło przy udziale wszystkich dzieci. Szczególna rola przypadła jednemu z naszych uczniów – Wiktorowi, który wcielił się w rolę strażnika Królewny.
Wysłuchaliśmy przepięknych utworów muzyki klasycznej w wykonaniu pianistki Jagody Jakubowskiej oraz muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą p.Radosława Dronia. Koncert poprowadziła p. Beata Młynarczyk. Na zakończenie wszyscy widzowie przy akompaniamencie orkiestry zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.
Po koncercie rozbrzmiały gromkie i zasłużone brawa.
Zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”
W środę uczniowie klas ósmych na zakończenie Tygodnia Świadomości Autyzmu przygotowali profilaktyczne przedstawienie na temat trudności osób ze spektrum autyzmu.
Swoim świetnym występem przypomnieli nam wszystkim o tym jak wygląda codzienność ucznia z Zespołem Aspergera.
Nie jest ona łatwa.
Starajmy się o tym pamiętać na codzień.
Nie wyśmiewaj.
Nie uciekaj.
Nie oceniaj.
Próbuj zrozumieć.
Powered by aSc EduPage