Dziś jak w każdy wtorek uczniowie pasjonujący się robotyką tworzyli kolejne ciekawe robociki. Zobaczcie sami.
#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosc
Dziś jak w każdy wtorek uczniowie pasjonujący się robotyką tworzyli kolejne ciekawe robociki. Zobaczcie sami.
#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosc
W dniu 28 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z panem policjantem z Komendy Miejskiej Ruchu Drogowego w Kielcach.
Podczas spotkania uczniowie w poglądowy sposób zdobywali wiedzę na temat tego jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przypomnieli sobie zasady przechodzenia przez jezdnię, korzystając z pasów, znaków i sygnalizacji świetlnej. Uświadomili sobie również jak ważne jest noszenie odblasków zwłaszcza przy jesiennej i mglistej pogodzie. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, uczniowie chętnie włączali się w rozmowę. Wykazali się również dużą wiedzą na dany temat. Serdecznie podziękowali prowadzącemu za ciekawą i pouczająca prelekcję oraz wyrazili chęć wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu.
Z wielką dumą i radością informujemy, że
uczeń naszej szkoły Kacper Grabarczyk otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży "Tęczowy Kalendarz" w Tychach.
Na konkurs wpłynęło 3376 prac z 549 placówek z Polski, Serbii, Ukrainy, Bułgarii, Słowacji, Hong Kongu (Chiny), Francji, Finlandii, Holandii i Łotwy.
Jesteśmy bardzo dumni z naszego młodego artysty i życzymy mu dalszych plastycznych sukcesów.
Dziś na terenie naszej szkoły odbyły sie kolejne rozgrywki w badmintona , organizowane w ramach Świętokrzyskiej Ligii Badmintona. Gościlismy uczniów ze szkół: z Zaborowic, Zagnańska, Miedzierzy, Cierch, Ćmińska , Kielc (SP25).
Szczególne gratulacje składamy Mai Zimnej , która zajęła w swojej grupie wiekowej I lokatę, Amelce Główczyńskiej - III miejsce i Marcinowi Adachowi, który zajął II miejsce.
Brawa należą się jednak wszystkim uczestnikom, dzielnie ryawlizowali i dali pokaz prawdziwej gry fair paly.
Cała społecznosć szkolna jest z Was dumna.
W dniu 25 LISTOPADA uczniowie z kl. I -III uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia
Każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim "malutkim przyjacielem". W tym wesołym dniu uczniów czekało wiele atrakcji:zostali zaproszeni do wspólnej zabawy ze swoimi maskotkami, poznali historię powstania tego święta, oglądali bajki ze znanymi i kochanym misiami. Wspólnie śpiewali piosenki. Wykonali prace plastyczne.
Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.
Dziś odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Jak tradycja nakazuje na imprezie andrzejkowej nie zabrakło wróżb i zabaw przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Zabawy te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród starszych dzieci, jak i najmłodszych uczestników imprezy, ponieważ rozwijały wyobraźnię, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w radosny nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach. Sami zobaczcie jak się bawiliśmy.
A tak bawiły się klasy młodsze.
Szklane ozdoby choinkowe cieszą oczy w każde święta Bożego Narodzenia. Od pokoleń są najpopularniejszą i najpiękniejszą grudniową dekoracją. Jak powstają te wszystkie kruche, szklane cuda? Proces wytwarzania bombek poznali uczniowie klas trzecich w dniu 24 listopada 2022r. podczas wycieczki do fabryki bombek SZKŁO DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak powstają choinkowe szklane ozdoby, od wydmuchania kształtu, poprzez dekorowanie, aż po przygotowanie do wysyłek na cały świat. Podczas wizyty w fabryce trzecioklasiści mieli możliwość nie tylko obejrzenia kolejnych etapów produkcji, ale także samodzielnego dekorowania bombek w ramach przygotowanych warsztatów.
Następnym punktem programu naszej wycieczki był dwugodzinny pobyt w parku rozrywki Candy Park w Rzgowie. W gigantycznym parku dmuchańców na dzieci czekały nowoczesne sale zabaw, karuzele, labirynty, tory przeszkód, suche baseny i wiele innych atrakcji.
Wyjazd zakończyliśmy wizytą w McDonald’s.
Wspólnie spędzony czas był pełen wrażeń i przyniósł wiele radości .
Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach jako Koordynator Regionalny województwa świętokrzyskiego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zaprosIła nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w bezpłatnym wydarzeniu pt. Tworzenie profesjonalnego e-portfolio z zastosowaniem platformy Mahara - umiejętność przedsiębiorczego ucznia. Wydarzenie miało charakter webinarium a uczestniczyli w nim uczniowie klasy ósmej "a", uzupełniając tym samym treści programowe z doradztwa zawodowego.
Partnerami w ramach organizacji wydarzeń promujących Światowy Tydzień Przedsiębiorczości byli: Wojewódzki Urząd Pracy, Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach, Kielecki Park Technologiczny oraz Wójt Gminy Mniów.
Ze środków otrzymanych w ramach programu #Laboratoria Przyszłości zakupione zostały między innymi klocki Lego Education Spike. Dzięki nim uczniowie rozwijają swoje zdolności manualne i wyobraźnię, ale też uczą się szeregu potrzebnych umiejętności: planowania, organizacji pracy, odpowiedzialności oraz współpracy. Zajecia mają formę zajęć pozalekcyjnych a ich uczestnikami sa uczniowie klasy 8A i 3A.
„My, młode pokolenie - Tobie Ojczyzno”. Dziś nauczycielki EDB Patrycja Ksel i Monika Traczyńska wzięły udział w konferencji, której celem było przybliżenie tematyki przysposobienia obronnego.
„My, młode pokolenie - Tobie Ojczyzno” to pierwszy w Polsce kompleksowy projekt skierowany do uczniów i nauczycieli, jako odpowiedź na nowe zagrożenia, które pojawiły się w związku z kryzysem migracyjnym na granicy z Białorusią, ale przede wszystkim w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi przez Federację Rosyjską na terenie Ukrainy. Powyższe spowodowało, iż zmienił się sposób postrzegania bezpieczeństwa, działań zbrojnych i współczesnych zagrożeń przez społeczeństwo polskie. Zagrożenia niegdyś odległe - dziś odbywające się bezpośrednio za wschodnią granicą. Wybuchy bomb mają miejsce 30 km od polsko-ukraińskiej granicy. Niesłychana bliskość zagrożenia wojennego, a także obraz napływających uchodźców uzmysłowiły Polakom jak ważna i nieoceniona jest umiejętność posługiwania się bronią palną, walki wręcz czy taktyki działania na wypadek działań zbrojnych.
Dzisiejszy dzień był wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Obfitował w różne atrakcje.
W naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Szkoła została udekorowana – oczywiście na żółto – informacjami na temat życzliwości, żółtymi transparentami z napisami, np. dobro, miłość, szczerość, szacunek, przyjaźń. Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru. Działała także „Poczta życzliwości”. Każdy mógł przekazać życzliwe, ciepłe słowa do wybranych osób. Tę akcję zaczęliśmy od jednego dnia, a będziemy ją przedłużać na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie, miesiące życzliwości.
W tym tygodniu drugoklasiści uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji przyrody, która odbyła się w Nadleśnictwie Kielce w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Uczniowie oglądali film o zwierzętach będących pod opieką leśników. Podczas zajęć praktycznych dzieci wyliczały wiek drzew na podstawie liczby słoi, rozpoznawały ich gatunki. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja przyrodnicza.
Wciąż się uczymy, poprawiamy, rozwijamy swoje hobby dzięki klockom Lego SPIKE Prime, zakupionych dzięki Programowi Laboratoria Przyszłości.
https://www.gov.pl/web/laboratoria
Zobaczcie co dziś młodzi konstruktorzy stworzyli.
Dziś, po raz kolejny, szkołę opanowały postaci różnej maści
Byli bohaterowie gier, bajek, filmów i seriali. Tym razem w wykonaniu starszych uczniów naszej szkoły. Byliśmy wszyscy pod wrażeniem ilości pracy, jaką niektórzy włożyli w przygotowanie swoich bohaterów.
W imieniu Samorządu Szkolnego dziękujemy wszystkim uczniom za udział w zabawie
Jesteście super !
10 listopada uczciliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Po uroczystym wciągnięciu flagi na maszt przed Urzędem Gminy, Panowie Wójtowie wraz z rodzicami uczniów i mieszkańcami Mniowa uczestniczyli w naszej szkolnej akademii.
Było bardzo uroczyście i poruszająco.
Uczniowie stanęli na wysokości zadania i pięknie zaprezentowali krótką historię odzyskania przez Polskę wolności, jednocześnie apelując, byśmy każdego dnia dbali o naszą Ojczyznę.
A dbać najlepiej to zaczynać od naprawy siebie..
Podniosły charakter tej uroczystości podkreśliła piękna dekoracja oraz patriotyczne pieśni, które wspólnie śpiewaliśmy wraz ze szkolnym chórem.
Niezwykłą niespodziankę zrobił nam jeden z gości-Pan Edward Grzegorczyk, który z ogromną mocą w głosie zaśpiewał 2 żołnierskie piosenki przekazane mu przez jego tatę uczestniczącego w walkach w 1918 i 1920 roku.
Pamiętajmy każdego dnia o naszych bohaterach .
We wtorek 8 listopada na stadionie lekkoatletycznym CSR OLIMPIC w Strawczynku odbyły się XII Bieg Niepodległości. W rywalizacji na dystansach 200, 400, 600 , 1000 i 1 milę wzięło udział ponad 500 zawodników z 24 szkół z terenu województwa Świętokrzyskiego.
Zawody rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania hymnu, następnie wszyscy zebrani utworzyli wielką biało czerwoną flagę na trybunach.
Od 3 listopada uczniowie klas trzecich biorą udział w projekcie powszechnej nauki pływania "Umiem pływać" korzystając z rad instruktorów z Olimpic Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Strawczynku .
Powered by aSc EduPage