Dziś Panie Dyrektor przedstawiły całej społecznosci szkolnej nowy Samorząd Uczniowski.
Reprezentantami mlodzieży szkolnej zostali: Przewodnicząca -Amelia Główczyńska, z-ca - Kacper Seweryn, Sekretarz- Maja Zimna i skarbnik - Karol Majchrzak
Dziś Panie Dyrektor przedstawiły całej społecznosci szkolnej nowy Samorząd Uczniowski.
Reprezentantami mlodzieży szkolnej zostali: Przewodnicząca -Amelia Główczyńska, z-ca - Kacper Seweryn, Sekretarz- Maja Zimna i skarbnik - Karol Majchrzak
W dniu dzisiejszym podsumowaliśmy nasze działania w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. Od 23 do 30 września w 40 krajach odbywał się Europejski Tydzień Sportu. Celem tego przedsięwzięcia była popularyzacja aktywności fizycznej oraz integracja społeczna różnych grup wiekowych. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem #BeActive.
Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych - biegach, rzutach i skokach.
Z każdej grupy wiekowej zostali nagrodzeni najlepsi w danej konkurencji. Słowa gratulacji padły nie tylko z ust nauczycieli wychowania fizycznego ale także z ust Pań Dyrektor i Pana wicewójta Michała Milcarza, któremu szczególnie bliskie są takie wydarzenia. To był bardzo intensywny tydzień ale mamy nadzieję, że przysporzył uczniom wiele radości i dał ogrom satysfakcji.
Dziś uczniowie zafascynowani zajęciami z klockami LEGO SPIKE (zakupionymi dzięki Laboratoria Przyszłości) spotkali się ponownie, aby dać upust swojej kreatywności i pomysłowości przy tworzeniu projektów wg instrukcji jak również własnych pomysłów. Na dzisiejsze zajęcia uczniowie zaprosili Panią wicedyrektor Sylwię Krawiec, która nie tylko podziwiała prace uczniów ale również miała okazję sprawdzić jak działają ich roboty.
Jeśli chciałbyś dołączyć do naszego zespołu - śmiało, zapraszamy!
Informacji dotyczącej zajęć udziela nauczyciel prowadzący - Patrycja Ksel
27 września w odbyły sie Gminne Biegi Przełajowe w Szkole Podstawowej im. gen. bryg. Antoni Hedy-Szarego. Uczniowie startowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy III-IV, klasy V-VI, klasy VII-VIII z podziałem na dziewczynki i chłopców. Kamil Poświat, Bartek Sikora i Mikołaj Siadul zdobyli złote krązki. Gratulujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałą postawę i reprezentowanie szkoły.
Magiczny park rozrywki, a w nim nie tylko zabawa, ale również edukacja.
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpiecznie-w-szkole-i-po-szkole--nowa-inicjatywa-edukacyjna
Z wielką radością informujemy, że klasy czwarte zakwalifikowały się do udziału w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych o bezpieczeństwie. W ramach tej akcji „Bezpiecznie w szkole i po szkole” wezmą udział w warsztatach poświęconych bezpieczeństwu w trakcie zajęć rekreacyjnych po szkole. Zajęcia zostaną przeprowadzone 11 października w Parku Rozrywki Mandoria. Część warsztatowa odbędzie się dla naszych uczniów o godzinie 14.00 . Do tego czasu dzieci będą miały możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji, które oferuje Park Rozrywki Mandoriahttps://mandoria.com/
Uczniowie naszej szkoły kolejny raz włączyli się w akcję Strażników Lasów . Ogólnopolska kampania PRZYTUL się do DRZEWA ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożarów
Zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Klasa w terenie”.
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zakup materiałów plastycznych do świetlicy i pracowni plastycznej naszej szkoły.
W piątek 29 września 2023r. uczniowie klas młodszych naszej szkoły włączyli się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Wydarzenie to powstało z inicjatywy Polskiej Izby Książki i jest obchodzone od 2001 roku. Na patronkę tego nietypowego święta wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach, a dzień jej urodzin ustanowiono datą organizowania sesji czytelniczych. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W rolę czytających wcieliły się Panie Dyrektor, Pani bibliotekarka, wychowawcy, starsi koledzy oraz przedstawiciele klas. Nasi lektorzy wybrali własne propozycje ulubionych autorów i pozycji literatury dziecięcej. Prezentowane fragmenty rozbudziły ciekawość słuchaczy oraz chęć do sięgnięcia po daną pozycję książkową. Głośne czytanie uczy dzieci myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka oraz wspaniałą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z kolegami, wychowawcami, ale również dziadkami, rodzicami i rodzeństwem. Święto więc warto obchodzić każdego dnia.
W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Chłopaka. Uczniowie klas trzecich zostali obdarowani w tym dniu wyjątkowymi prezentami - słodkimi babeczkami oraz rurkami, które mogli samodzielnie udekorować bitą śmietaną , świeżymi owocami czy słodką kolorową posypką. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki byli zachwyceni kolorowymi smakołykami. Zobaczcie sami.
Od 23 do 30 września w 40 krajach odbywa się Europejski Tydzień Sportu. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja aktywności fizycznej oraz integracja społeczna różnych grup wiekowych. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem #BeActive.
23 września dołaczyliśmy kolejny raz do wydarzeń sportowych realizowanych w ramach Eurpejskiego Tygodnia Sportu. Nasz tydzień odbywa się pod hasłem królowej sportu - lekkoatletyki. W rywalizacje zaangażowali się wszyscy uczniowie szkoły.
Zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się w akcję charytatywną „Kolega Koledze”. Będziemy zbierać przybory szkolne dla dzieci w ogarniętej wojną Syrii i Libanie. Możemy przynosić: zeszyty , bloki rysunkowe, kredki, farby, długopisy,ołówki, temperówki itp. Zbiórka trwa do 10 października.
W ramach zajęć koła „Mali odkrywcy” uczniowie klas pierwszych realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Klasa w terenie”, którego głównym celem jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu.
Realizując pierwsze zadanie dotyczące obserwacji przyrody, w dniu 20 września 2023r., uczniowie odwiedzili Rezerwat Geologiczno-Leśny Perzowa Góra . Wędrując na szczyt Góry Perzowej obserwowali wiekowe buki, dęby, jodły oraz jawory . Podziwiali okazałe i zróżnicowane kształtem formacje skalne z czerwonego piaskowca. Uczniowie poznali także legendę o Perzu i grocie św. Rozalii. Niespodziewaną, ale jakże miłą atrakcją, było spotkanie z wiewiórką i obserwacja jej zachowania
Warto wykorzystać dobrą pogodę i wybrać to miejsce na spacer
Ze względu na wycieczki kilku klas odwóz w dniu jutrzejszym -PIĄTEK 22.09.2023r.- będzie się odbywał wg powyższego harmonogramu.
NIE BĘDZIE odwozu uczniów po 7 godzinach lekcyjnych !
Dziś tj. 21 września 2023r. uczniowie klas czwartych odwiedzili Muzeum Ludowych Instrumentów w Szydłowcu. Muzeum to , mieści się w szydłowieckim zamku, jednej z najpiękniejszych wczesnorenesansowych rezydencji magnackich.W jego zbiorach znajduje się przeszło 2000 eksponatów, wśród nich rzadkie, ciekawe, od dawna niespotykane
w praktyce muzycznej instrumenty: liry korbowe, skrzypice polskie, suki. Na ekspozycji prezentowane są instrumenty grające w polskich kapelach ludowych od początku XVIII wieku. Uczniowie zwiedzili także Muzeum im. Orła Białęgo w Skarżysku - Kamiennej. To muzeum szczyci się ekspozycjami różnego rodzaju sprzętu wojskowego. Zobaczcie naszą galerię.
#Superkoderzy założyli już swoje konta. Wiedzą jak w scratchu pisze się kod, który steruje zachowaniem duszka, czyli postacią, która pojawia się na ekranie. Uczniowie potrafią już pomniejszyc, powiększyć i zduplikować duszka- scratch.mit.edu Klasy czwarte realizują ścieżkę edukacyjną - Dziennikarze Przyszłości
W piątek tj.15 września, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mniowie zaopatrzeni w worki
i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej Akcji "Sprztanie Świata".
Dzieci wspólnie z wychowawcami i nauczycielami postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o czystość naszego terenu.
Dzięki zaangażowaniu wszystkich teren przy szkole, gminie i przy wyznaczonych ulicach znów zabłysł czystością. Ale to nie tylko estetyka – to działanie dla przyszłych pokoleń to - edukacja ekologiczna.
Efekty naszej ciężkiej pracy przedstawiamy w fotogalerii.
3 września br. uczniowie klas III gościli na lekcji Pana Zbigniewa Witczaka, nauczyciela historii w naszej szkole. Pan Zbigniew przybliżył uczniom w bardzo ciekawy sposób tematykę związaną z wybuchem Powstania Warszawskiego. Zajęcia pogłębiły dotychczasową wiedzę trzecioklasistów i na pewno pomogły im zrozumieć trudne pojęcia historyczne.
Dziękujemy Panu Zbigniewowi Witczakowi za przyjęcie zaproszenia i interesującą lekcję historii.
Uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno – edukacyjnym poświęconym podstawowym zasadom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach - sierżant sztabowy Tomasz Klimczewski przypomniał najważniejsze zasady dotyczące poruszania się po drogach , bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę jezdni oraz wyposażenia plecaków i odzieży w elementy odblaskowe. Zwrócił uwagę na właściwe zachowanie dzieci również jako pasażerów samochodu , pouczył o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa. Podkreślił zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych.
Program #SuperKoderzy jest doskonałą inicjatywą rozwijającą kompetencje uczniów zarówno w zakresie technologii, jak i umiejętności dziennikarskich. Jego realizacja sprzyja odkrywaniu talentów, rozwijaniu zainteresowań i przygotowaniu do świadomego wyboru ścieżki edukacyjno-zawodowej. Uczniowie nie tylko zdobędą cenne umiejętności, ale także nauczą się kreatywnego myślenia, współpracy i wykorzystywania nowoczesnych narzędzi w praktyce.
#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. W obecnej edycji #SuperKoderów w roku szkolnym 2023/2024 biorą udział 142 szkoły podstawowe z całej Polski. Jesteśmy dumni,że znaleźliśmy się wśród nich. Każda z nich otrzymała grant na zakup sprzętu komputerowego w wysokości 3000 zł niezbędnego do prowadzenia zajęć w ramach wybranej ścieżki. My będziemy realizować ścieżkę edukacyjną w klasach czwartych - Dziennikarze Przyszłośći. Nasi młodzi młodzi dziennikarze stworzą interaktywne reportaże: zbiorą materiał dźwiękowy, zmontują go, a potem… zaprogramują animacje!
Dziś odbyły się nasze pierwsze zajęcia. Podczas tej lekcji uczniowie założyli własne konta na stronie scratch.mit.edu. Nauczyli się wybierac duszki i tła . Przeanalizowali zasoby platformy .
Oto krótka galeria z dzisiejszego spotkania.
Narodowe Czytanie, to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą. Jako lekturę Narodowego Czytania 2023 wybrano „Nad Niemnem”. Powieść Elizy Orzeszkowej została wybrana z uwagi na tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku. W naszej szkole powieść czytali wójt gminy Mniów pan Piotr Wilczak, pani wicedyrektor Sylwia Krawiec,nauczyciel języka polskiego pani Beata Traczyńska, uczennice Dagmara Krwczyk i Magdalena Idziak oraz pracownica Gminnej Biblioteki Publicznej Lisowska Magdalena. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani Magdalena Marzec.
Powered by aSc EduPage