Oddziały przedszkolne w tych dniach pracują normalnym trybem. Autobus szkolny w dniach 14-15.10.2021 nie kursuje. Dowóz dzieci 6-letnich we własnym zakresie.
Aktualności
INFORMACJA 14-15 października DNIAMI WOLNYMI OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH
"MALI BADACZE SADZĄ DRZEWA!
"Mali badacze” sadzą drzewa!
W ramach zajęć koła przyrodniczego uczniowie klas drugich realizują Ogólnopolski projekt edukacyjny „Z ekologią na ty”. Nadrzędnym celem tej inicjatywy jest wzmacnianie edukacji ekologicznej oraz rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne. Z okazji zbliżającego się DNIA DRZEWA drugoklasiści, wraz z opiekunami i panią dyrektor, sadzili drzewka iglaste na przyszkolnym terenie. Mamy nadzieję, że z małych sadzonek wyrosną kiedyś piękne, duże sosny, które nie tylko będą ozdobą terenu naszej szkoły, ale także wpłyną na poprawę jakości najbliższego środowiska naturalnego.W ramach zajęć koła przyrodniczego uczniowie klas drugich realizują Ogólnopolski projekt edukacyjny „Z ekologią na ty”. Nadrzędnym celem tej inicjatywy jest wzmacnianie edukacji ekologicznej oraz rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne. Z okazji zbliżającego się DNIA DRZEWA drugoklasiści, wraz z opiekunami i panią dyrektor, sadzili drzewka iglaste na przyszkolnym terenie. Mamy nadzieję, że z małych sadzonek wyrosną kiedyś piękne, duże sosny, które nie tylko będą ozdobą terenu naszej szkoły, ale także wpłyną na poprawę jakości najbliższego środowiska naturalnego.W ramach zajęć koła przyrodniczego uczniowie klas drugich realizują Ogólnopolski projekt edukacyjny „Z ekologią na ty”. Nadrzędnym celem tej inicjatywy jest wzmacnianie edukacji ekologicznej oraz rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne. Z okazji zbliżającego się DNIA DRZEWA drugoklasiści, wraz z opiekunami i panią dyrektor, sadzili drzewka iglaste na przyszkolnym terenie. Mamy nadzieję, że z małych sadzonek wyrosną kiedyś piękne, duże sosny, które nie tylko będą ozdobą terenu naszej szkoły, ale także wpłyną na poprawę jakości najbliższego środowiska naturalnego.W ramach zajęć koła przyrodniczego uczniowie klas drugich realizują Ogólnopolski projekt edukacyjny „Z ekologią na ty”. Nadrzędnym celem tej inicjatywy jest wzmacnianie edukacji ekologicznej oraz rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne. Z okazji zbliżającego się DNIA DRZEWA drugoklasiści, wraz z opiekunami i panią dyrektor, sadzili drzewka iglaste na przyszkolnym terenie. Mamy nadzieję, że z małych sadzonek wyrosną kiedyś piękne, duże sosny, które nie tylko będą ozdobą terenu naszej szkoły, ale także wpłyną na poprawę jakości najbliższego środowiska naturalnego.
5
WYCIECZKA KLAS SIÓDMYCH - "KINO NA TEMAT"
Dnia 7 pażdziernika 2021roku klasy siódme wzięły udział w spotkaniu filmowym dla młodzieży szkól podstawowych w ramach cyklu spotkań "Kino na temat". Uczniowie obejrzeli film pt. "Paczka" . Film o konsekewncjach przymykania oka na nękanie drugiego człowieka. Przed filmem odbyła się prelekcja policjantów na temat hejtu. Zaprezentowano spot namawiający do sprzeciwu wobec szerzącej się w sieci mowy nienawiści - Świetokrzyskie nie hejtuje.
Dnia 7 pażdziernika 2021roku klasy siódme wzięły udział w spotkaniu filmowym dla młodzieży szkól podstawowych w ramach cyklu spotkań "Kino na temat". Uczniowie obejrzeli film pt. "Paczka" . Film o konsekewncjach przymykania oka na nękanie drugiego człowieka. Przed filmem odbyła się prelekcja policjantów na temat hejtu. Zaprezentowano spot namawiający do sprzeciwu wobec szerzącej się w sieci mowy nienawiści - Świetokrzyskie nie hejtuje.
1
NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY
- 21
W dniu 7 października klasy drugie w ramach zajęć koła "Mali badacze" oraz edukacji przyrodniczej wybrały się na wycieczkę do Zagnańska. W Zespole Szkół Leśnych im. R.Gesinga przywitał nas zespół sygnalistów myśliwskich. Pracownicy i uczniowie szkoły leśnej przeprowadzili "zieloną lekcję", podczas której dzieci miały okazję zobaczyć różne gatunki owadów, mchów i porostów, nasion i szyszek drzew rodzimych oraz z różnych zakątków świata. Zapoznały się z rodzajami próbek drewna, uczyły się rozpoznawania zwierząt leśnych m.in. bobra, borsuka, lisa, jenota, kuny, jelenia, sarny. Mogły obejrzeć pod mikroskopem wybrane gatunki owadów. Następnie uczniowie zostali zaproszeni do niezwykłego hotelu, mieszczącego się w zakątku św.Franciszka. Znajdują się tam domki dla owadów, jeży, biedronek, miejsce dla jaszczurek. Teren jest obsadzony roślinami miododajnymi, przyciągającymi owady. Najwiekszą atrakcją dla małych badaczy była wizyta w sokolarni. Opiekunowie prezentowali swoich podopiecznych, opowiadając o ich zwyczajach. Niektóre z ptaków drapieżnych po odbyciu rekonwalescencji zostaną wypuszczone na wolność. Wyjazd okazał się dla dzieci niezwykłą lekcją przyrody. Serdecznie dziękujemy Zespołowi Szkół Leśnych w Zagnańsku za wspaniałe przyjęcie, niezapomniane zajęcia i spotkanie ze zwierzętami. Jesteśmy także wdzięczni za otrzymane prezenty: domki dla jeży, biedronek oraz sadzonkę sosny himalajskiej, które zostaną umieszczone na przyszkolnym terenie.
IX Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”
29 września 2021 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w IX Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”.
Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz pretekst do poznawania języka ojczystego. Dyktando jest również szczególną formą wspólnych obchodów Święta Niepodległości.
Tegoroczne dyktando poświęcone było powstaniom śląskim.
W etapie szkolnym konkursu brało udział 18 uczniów naszej szkoły. Rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV – VI oraz VII – VIII. Najlepiej poradziły sobie z niełatwym dyktandem uczennice: Patrycja Adach z klasy VIIIb, Małgorzata Mazur z klasy VIIIc i Maja Wilczak z klasy VIIb. Będą reprezentowały naszą szkołę na kolejnym etapie konkursu.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Wycieczka do Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie
Wyjazd do Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie 1 października 2021 roku uczniowie klas ósmych odwiedzili Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich, upamiętniające ofiary pacyfikacji wsi Michniów oraz innych wsi polskich dotkniętych zbrodniczymi represjami w czasie dwudniowej pacyfikacji zginęło co najmniej 204 mieszkańców wsi.
Początkowo w Michniowie powstała Izba Pamięci, a w niej ekspozycja pamiątek pozostałych po zamordowanych mieszkańcach wsi. Obecnie w skład Mauzoleum wchodzą: Mogiła pomordowanych mieszkańców Michniowa, Kaplica św. Małgorzaty, Dom Pamięci Narodowej i Pieta Michniowska.
Uczniowie mieli możliwość poznania historii Michniowa. Mogli zobaczyć pamiątki z czasu drugiej wojny światowej, wysłuchać wspomnień świadków tamtych wydarzeń.
7
Wycieczka klas III do Rezerwatu Przyrody Skałki Piekło pod Niekłaniem
5 października 2021r. uczniowie klas trzecich wybrali się w podróż do Rezerwatu Przyrody Skałki Piekło pod Niekłaniem. Celem wyprawy było uwrażliwienie uczniów na piękno otaczającej nas przyrody. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, poznały historię powstania rezerwatu opowiedzianą przez przewodnika – pracownika nadleśnictwa Stąporków, a także pogłębiły swoją wiedzę na temat warstw lasu. Utrwalili umiejętność rozpoznawania rodzaju drzew, a także poznały fazy rozwojowe drzewostanu. Rezerwat przyrody "Skałki Piekło pod Niekłaniem" został utworzony w 1959 r., by zachować osobliwe formy skalne. Skały zostały wyrzeźbione dzięki procesom erozyjnym w triasowych i dolnojurajskich piaskowcach. Dzięki temu pięknie odróżniają się żółtym i pomarańczowym, ale też ciemnym kolorem na tle zieleni lasu. Są to skały o wyjątkowo nietypowych kształtach, takich jak grzyby, kominy, ambony (kazalnice), czy też… co podpowie wyobraźnia. My widzieliśmy w nich żelazka maczugi i okręty! Pomiędzy skałkami znajdują się niewielkie jamy i jaskinie. Zachodnią część rezerwatu porasta najstarszy zachowany na tym terenie drzewostan dębowo-sosnowy w wieku ok. 150 lat. Wysokość skał dochodzi do 8 metrów. Po części edukacyjnej pracownicy Nadleśnictwa Stąporków zorganizowali i ufundowali poczęstunek dla naszych małych badaczy przyrody. Były smaczne kiełbaski oraz znakomite ziemniaki z ogniska. To był wspaniały dzień! Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję i wspaniałą gościnę
NASZA NOWA SZKOLNA SIŁOWNIA
Mamy siłownię
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili-na czele z Panią Minister Anną Krupką
oraz Wójtem Gminy Mniów-Panem Piotrem Wilczakiem.
DZIEŃ WDZIĘCZNOŚCI 24.09.2021
- 2
DZIEŃ WDZIĘCZNOŚCI
Pierwszy taki w naszej szkole, ale z pewnością nie ostatni.
Mieliśmy dziś okazję podziękować ludziom, którzy są wokół za dobro, które od nich otrzymujemy..
Podziękowań i słów wdzięczności było całe mnóstwo..
Dziękowaliśmy nauczycielom, uczniom, kolegom i koleżankom,pani sekretarce, obsłudze, paniom z kuchni..
Każdy ma za co dziękować choć nie zawsze jest to łatwe.
Zachęcamy Was, by dziękować jak najczęściej
Nawet bez żadnej okazji..
WYCIECZKA DO MUZEUM INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH
"Uczniowie klasy IV A i IV B zwiedzali Muzeum Instrumentów Ludowych w Szydłowcu oraz Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku-Kamiennej.
1
WYCIECZKA DO KUROZWĘK 22.09.2021r.
Niezapomnianą przygodą była dzisiejsza wycieczka do Kurozwęk. Uczniowie odwiedzili Pałac w Kurozwękach i poznali jego historię.
Największą jednak atrakcją było Safari Bizon, gdzie uczniowie z bliska mogli zobaczyc jak żyją bizony amerykańskie. Do Kurozwęk zostały one sprowadzone z Belgii w 2000 roku przez właściciela Stadniny Koni Marcina Popiela. Od grudnia 2000 roku, kiedy to sprowadzonych zostało z Belgii 20 jałówek i 2 byki, stado rozrosło się do ponad 80 sztuk i stale się powiększa. Mieliśmy niezapomnianą okazję na łące za kurozwęckim pałacem obejrzeć nowe małe bizonięta.
Kolejną atrakcją wycieczki był "labirynt w kukurydzy".Spacerując po labiryncie sprawdziliśmy swoją orientację w terenie, jak również zdobyliśmy pewną wiedzę o rodzinach zamieszkujących Pałac.
24
ŚWIATOWY DZIEŃ FAIR PLAY 07.09.2021r.
7 września obchodzony był Światowy DZIEŃ FAIR PLAY ustanowiony (w 2020 roku) przez Międzynarodowy Komitet Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. Z tej okazji Polski Komitet Olimpijski oraz Klub Fair Play PKO zaprosili nauczycieli szkół podstawowych w całej Polsce do wzięcia udziału w akcji i zorganizowania w ramach zajęć wychowania fizycznego #BiegFairPlayPKOl. Na terenie naszej placówki akcja miała miejsce 9 września 2021r. na szkolnym kompleksie sportowym. Celem przedsięwzięcia była szeroka promocja postawy fair play wśród młodych ludzi. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mniowie w biegu FAIR PLAY wzięło udział 220 uczniów (z klas 1-8). Biegi odbyły się na lekcjach wychowania fizycznego. W akcji wzięli udział zaproszeni goście specjalni – pasjonaci biegów - Łukasz Woźniak, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie, wieloletni miłośnik biegania i absolwentka naszej szkoły – Klaudia Szmigiel, maratonistka, która pierwsze kroki lekkoatletyczne stawiała pod okiem nauczycielki naszej placówki, pani Patrycji Ksel. Goście opowiedzieli dzieciom o swojej pasji i o sukcesach w maratonach i półmaratonach, przeprowadzili rozgrzewkę i wspólnie z uczniami i nauczycielami przebiegli wyznaczony dystans. Klasy młodsze biegły na dystansie 100 i 150 m, a klasy starsze , dziewczęta – 300m , chłopcy - 600m. Po wspólnym biegu pan Łukasz Wożniak przeprowadził krótki konkurs z wiedzy o biegach. W organizację imprezy zaangażowani byli wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego oraz wychowawcy klas I-III. Swoich uczniów dopingowały panie dyrektor: Maria Tomaszewska i Sylwia Krawiec.
16
SPOTKANIE Z RODZICAMI kl.I-V
SPOTKANIE Z RODZICAMI
Zapraszamy Rodziców na spotkanie z Wychowawcami.
W tym tygodniu odbędą się one dla następujących klas:
czwartek 02.09.2021r. - godz. 17.30 klasy: VIA (sala nr 3), VIIA( sala nr 6), VII B (sala nr 10)
piątek 03.09.2021r.- godz. 17.00 - klasy: VIII A (sala nr 4), VIII B (sala nr 8), VIII C (sala nr 1)
PRZYPOMINAMY O OBOWIĄZKOWEJ DEZYNFEKCJI RĄK I o MASECZKACH
Informacja o wysokości opłat za posiłki w roku szkolnym 2021/2022
Ustala się następujące wysokości opłat za jeden posiłek w stołówce szkolnej:
- Dla ucznia – 3 zł
- Dla przedszkolaka w wieku 3-5 lat :
- 2 posiłki – 6zł (śniadanie + obiad)
- 3 posiłki – 8,50 zł (śniadanie + obiad + podwieczorek)
- Dla przedszkolaka w wieku 6 lat – 3 zł(obiad)
Posiłki wydawane będą od:
- 2 września- oddziały przedszkolne
- 13 września – szkoła podstawowa.
Opłaty przyjmowanebędą TYLKO od 1 do 8 września w godzinach:
7:30 – 9:30oraz 12:30 – 13:45 na stołówce szkolnej przy wejściu od ulicy Centralnej.
Harmonogram dowozów i odwozów w roku szkolnym 2021/2022
Dowozy i odwozy będą się odbywały zgodnie z wytycznymi GIS, MZ i MEiN. Dzieci oraz opiekunów obowiązują maseczki.
Szczegółowy harmonogram dowozów i odwozów znajduje się w załączniku.
Harmonogram dowozów i odwozów
w roku szkolnym 2021/2022
Dowozy i odwozy będą się odbywały zgodnie z wytycznymi GIS, MZ i MEiN. Dzieci oraz opiekunów obowiązują maseczki.
Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022
WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA
Zapraszamy Rodziców naszych przedszkolaków do zapoznania się z listą artykułów szkolnych, które będą potrzebne najmłodszym dzieciomw trakcie ich pobytu w szkole.
O tym, kiedy przynieść zakupione produkty do przedszkola dowiedzą się Państwo 1 września w trakcie spotkania z wychowawcami grup.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Ze względu na obowiązujące wciąż obostrzenia, zakończenie roku szkolnego będzie odbywało się etapami:
8.00 –uczniowie klas I-III (sala gimnastyczna)
8.20 – uczniowie klas IV-VIII (sala gimnastyczna)
Po krótkiej części oficjalnej uczniowie udadzą się do swoich sal lekcyjnych wraz z wychowawcami.
Prosimy, by do budynku szkoły wszedł tylko jeden przedstawiciel trójki klasowej.
Rozdanie dyplomów dla dzieci z oddziałów przedszkolnych będzie odbywało się według ustalonej kolejności:
9.00 – 9.20 – grupa V
9.20 – 9.40 – grupa IV
9.40 -10.00 – grupa III
10.00 – 10.20 – grupa II
10.20 – 10.40 – grupa I
Przy sprzyjającej pogodzie spotkanie odbędzie się na boisku szkolnym, natomiast w wypadku deszczu – na sali gimnastycznej.
Msza św. na zakończenie roku szkolnego odprawiona zostanie
w niedzielę 27 czerwca o godz. 10.00.Dowozy uczniów będą się odbywały wg następującego harmonogramu:
PRZYWOZY:
7.15 – Cierchy
7.17 – Malmurzyn
Lista osób przyjętych do przedszkola
Lista osób przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2021/2022
Grupa I
- Adamczyk Iga
- Adamczyk Jagna
- Borzęcka Amelia
- Drogosz Oliwia
- Dziubińska Laura
- Gonciarz Franciszek
- Janus Alicja
- Janus Jakub
- Janus Urszula
- Jarząbek Anna
- Kozdracki Wojciech
- Makowski Wojciech
- Niedziałek Zuzanna
- Polit Marcelina
- Sarnat Stanisław
- Snoch Liliana
- Stachera Jan
- Stachera Oskar
- Starz Szymon
- Stępień Anna
- Szander Wojciech
- Szaruga Aleksandra
- Topolski Mikołaj
- Wrzecionowska Alicja
- Wychowaniec Szymon
Grupa II
- Adamczyk Lena
- Banasik Przemysław
- Fornalska Lena
- Gajdziński Marcel
- Kaszycki Mateusz
- Kijanka Mikołaj
- Kołodziejczyk Hanna
- Kowalski Piotr
- Lech Maria
- Łazarczyk Nicola
- Majchrzak Alicja
- Mazur Patrycja
- Milcarz Nina
- Misztal Natan
- Młynarczyk Adam
- Momot Michalina
- Opala Bartosz
- Romero Alan
- Sikora Aleksander
- Spera Katarzyna
- Strycharczyk Michalina
- Ślusarczyk Juliusz
- Wołczyk Kacper
- Zbroszczyk Maja
- Zimoląg Kacper
Grupa III
- Adach Adam
- Adach Karolina
- Adach Nadia
- Banaśkiewicz Antoni
- Bednarczyk Antoni
- Góźdź Igor
- Grabowski Mateusz
- Guzińska Maria
- Idziak Michał
- Janus Oliwia
- Kolasiński Miłosz
- Kołodziejczyk Sandra
- Kozdracka Julia
- Kulczyńska Hanna
- Kwaskowicz Zuzanna
- Lebiedź Zuzanna
- Lisowski Bartłomiej
- Martys Julia
- Musiał Wojciech
- Niedziałek Jakub
- Stępień Alan
- Stryjecki Bartosz
- Tarka Mateusz
- Tkacz Adam
- Wieczorek Anna
Grupa IV
- Adamczyk Zofia
- Bartkowska Eliza
- Drogosz Maciej
- Duda Antoni
- Durlik Natan
- Gad Bartosz
- Góźdź Michalina
- Janus Zuzanna
- Jurek Daniel
- Karasiński Daniel
- Kolasiński Marcel
- Łącka Monika
- Opara Weronika
- Podgórska Dominika
- Podgórski Alan
- Relidzyńska Aleksandra
- Sarnat Wojciech
- Schabek Mateusz
- Stachura Maja
- Starz Aleksandra
- Szymański Jan
- Topolska Marika
- Więckowska Alicja
- Wrzecionowska Gabriela
- Wychowaniec Lena
Grupa V
- Bartkowski Błażej
- Borzęcka Nikola
- Gonciarz Marcel
- Gurak Natasza
- Jarząbek Krzysztof
- Jaworska Natalia
- Kotwica Liliana
- Krzepecki Jan
- Kuzia Lena
- Lubczyńska Nikola
- Makowski Jakub
- Momot Filip
- Mrozowska Milena
- Pasierbek Filip
- Pasierbek Maria
- Przewdziecki Jan
- Skóra Bartosz
- Smolarczyk Miłosz
- Stachera Zuzanna
- Stachura Maria
- Woźniak Aleksander
- Wychowaniec Emilia
- Wychowaniec Zofia
- Wydra Wiktor
- Zapała Aleksandra
- brak danych