Aktualności
12 maja - obchodzimy Święto Patrona Szkoły -Jana Pawła 2 ❤️
Wycieczka klas drugich do Parku Legend w Nowej Słupi
Dnia 8 maja 2025 roku uczniowie klas drugich naszej szkoły wyruszyli na niezapomnianą przygodę do Parku Legend w Nowej Słupi. To nowoczesne centrum edukacji i rozrywki przeniosło uczestników wycieczki w świat tajemniczych opowieści i interaktywnych atrakcji. Tu historia, technologia i zabawa spotkały się w jednym miejscu.
Po przejściu interaktywnej ścieżki legend, dzieci trafiły do sali edukacyjnej, pełnej multimedialnych atrakcji. Największym hitem okazał się symulator lotu na miotle z okularami VR, który przeniósł uczestników w magiczny świat Łysej Góry, pełen czarownic i tajemniczych krajobrazów. Dzięki ruchomym fotelom i efektowi wiatru, uczniowie poczuli się jak prawdziwi czarodzieje.
Kolejną atrakcją było kino 3D, gdzie dzieci obejrzały film prezentujący najpiękniejsze zakątki województwa świętokrzyskiego, co dodatkowo wzbogaciło ich wiedzę o regionie.
Po pełnej emocji wizycie w parku, uczniowie długo dzielili się swoimi wrażeniami, a ich uśmiechy i entuzjazm były najlepszym dowodem na to, jak wyjątkowe było to doświadczenie.
Spotkanie z pszczelarzem
Spotkanie z pszczelarzem – fascynująca lekcja przyrody!
Uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawym spotkaniu z pszczelarzem, panem Maciejem Kołodziejczykiem. Dzieci z zainteresowaniem oglądały żywe pszczoły zamknięte w specjalnej szklanej ramce, poznając ich zwyczaje oraz ogromną rolę, jaką odgrywają w środowisku naturalnym.
Pan Maciej opowiedział o tym, jak funkcjonuje pszczela rodzina – dzieci dowiedziały się, że w ulu mieszkają trzy rodzaje pszczół: królowa (matka), robotnice i trutnie. Każda z nich pełni inną, ważną rolę. Matka składa jajeczka, robotnice opiekują się potomstwem, zbierają nektar i pyłek, a także bronią ula, natomiast trutnie uczestniczą w rozmnażaniu i zapewnieniu ciągłości roju.
Pszczelarz wyjaśnił, jak niezwykle istotne są pszczoły w procesie zapylania roślin – to dzięki nim kwitną kwiaty, a na drzewach i krzewach pojawiają się owoce. Dzieci usłyszały o zwyczajach pszczół – m.in. o tańcu pszczelim, dzięki któremu przekazują sobie informacje o źródłach pożywienia.
Nie zabrakło także ciekawostek o budowie ula i o tym, jak wygląda strój pszczelarza. Dużo emocji wzbudziła degustacja pysznego miodu z własnej pasieki pana Macieja oraz możliwość obejrzenia z bliska egzotycznych owadów – patyczaków i karaczanów madagaskarskich.
Na zakończenie każde dziecko otrzymało pachnącą świeczkę wykonaną z naturalnego wosku pszczelego – wyjątkową pamiątkę z tego spotkania.
Serdecznie dziękujemy panu Maciejowi Kołodziejczykowi za fascynującą i pełną emocji lekcję przyrody, która rozbudziła w naszych uczniach ciekawość świata i szacunek do natury!
TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ
8 maja rozegraliśmy I Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Wójta Mniowa. Zwyciężyła szkoła z Masłowa przed Królewcem, Mniowem i Grzymałkowem.
ÓSMOKLASISTO - Nabór do publicznych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2025/2026
Szczegółowe kroki:
1.Przejdź do strony logowania: Odwiedź adres kielce.e-omikron.pl.
2.Zaloguj się: Wprowadź swój login i hasło w odpowiednie pola
3.Kandydat, aby móc złożyć wniosek do wybranych szkół, zakłada swoje konto poprzez wybranie opcji „Zarejestruj”, a następnie wpisuje numer PESEL, imię, nazwisko i wypełnia kolejne wymagane panele, aż do Panelu podsumowania, gdzie kandydat ustala swój indywidualny login oraz hasło dostępu do systemu.
Login oraz hasło kandydata będzie niezbędne do ponownego zalogowania się do Systemu. Na kolejnych etapach rekrutacji kandydat w Systemie będzie mógł wprowadzić oceny ze świadectwa i punkty z egzaminów ósmoklasisty, sprawdzić status wniosku (czy został zatwierdzony), a także do której szkoły został zakwalifikowany i przyjęty.
Login oraz hasło kandydata będzie niezbędne do ponownego zalogowania się do Systemu. Na kolejnych etapach rekrutacji kandydat będzie mógł sprawdzić w Systemie status wniosku (czy został zatwierdzony), wprowadzić oceny ze świadectwa i punkty z egzaminów, sprawdzić do której szkoły został zakwalifikowany i przyjęty.
W okresie postępowania rekrutacyjnego, tj. od 19 maja 2025 roku od godziny 8:00 do 25 czerwca 2025 roku do godziny 15:00 kandydaci do publicznych szkół ponadpodstawowych dostępnych w Systemie Elektronicznego Naboru, wybierają na stronie internetowej Systemu, szkoły i klasy do których chcą być przyjęci:
1) kandydat może wybrać dowolną liczbę szkół, dostępną w Systemie,
2) kandydat może wybrać dowolną liczbę klas w każdej z wybranych szkół,
3) kandydat ustala kolejność wybranych klas. Klasa wybrana jako pierwsza jest tą, na której kandydatowi najbardziej zależy. Są to tzw. preferencje kandydata. Szkoła prowadząca klasę wybraną jako pierwszą jest traktowana jako szkoła pierwszego wyboru.
Od 19 maja 2024 roku do 9 lipca 2025 roku do godziny 15:00 kandydaci do szkół ponadpodstawowych dostępnych w Systemie Elektronicznego Naboru mogą zmienić swoje preferencje w Systemie. W tym przypadku kandydat musi ponownie złożyć wniosek do szkoły pierwszego wyboru. Aby to zrobić, musi zgłosić się do szkoły, gdzie został złożony wniosek w pierwszym terminie, celem odblokowania go w Systemie.
15 lipca 2025 roku do godziny 10:00 szkoły ogłaszają listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów.
Szkolne obchody uchwalenia Konstytucji 3Maja
Wczoraj w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jednego
z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Z tej okazji odbyła się piękna akademia przygotowana przez uczniów klas piątych. Uroczystość rozpoczął dostojny taniec narodowy – Polonez – w wykonaniu piątoklasistów, który wzbudził ogromne wzruszenie wśród zgromadzonych gości.Następnie zaprezentowano montaż słowno-muzyczny oraz krótką, lecz bardzo pouczającą prezentację multimedialną. Dzięki niej nawet najmłodsi uczniowie mogli lepiej zrozumieć znaczenie Konstytucji 3 Maja
i wartości, jakie ze sobą niesie.W wydarzeniu wzięli udział wyjątkowi goście – wicewójt naszej gminy pan Michał Milcarz oraz rodzice uczniów, którzy z dumą i wzruszeniem obserwowali zaangażowanie i występy swoich dzieci. To była prawdziwa lekcja patriotyzmu i wspólnoty.
8
BEZPŁATNE ZAJĘCIA SPORTOWE w RAMACH AKTYWNEJ SZKOŁY
AKTYWNA SZKOŁA to - program finansowany ze środków pochodzących z budżetu państwa, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki (dalej Minister) i będzie realizowany w latach 2024-2026. Kwota przeznaczona na realizację Programu będzie ustalana corocznie, w 2024 roku wyniesiła 175 430 220,00 zł Zapraszamy na zajęcia sportowe!
Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej
11 kwietnia w Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Mikody w Grzymałkowie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „SONGOWANIE W NASZEJ SZKOLE”.
Pofczas konkursu obecni byli poza uczestnikami i spolecznością szkolną także Zastępca Wójta Gminy Mniów - Pan Michał Milcarz oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mniowie- Pan Karol Traczyński.
Poziom artystyczny całego konkursu był bardzo wysoki, zatem jury miało niełatwy orzech do zgryzienia
Wszystkie nasze uczennice zaprezentowały się wspaniale
W kategorii klas I -III
1 miejsce – Alicja Więckowska
W kategorii klas IV – VIII
1 miejsce - ex aequo Lena Romero
oraz uczennica ze Szkoły Podstawowej w Grzymałkowie
3 miejsce – Kaja Kondracka
Ponadto w konkursie wzięły udział:
Julia Śliz
oraz Lena Kruk.
Gratulujemy Wam serdecznie!
I dziękujemy Gospodarzom za piękną organizację i miłą atmosferę
2 Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Mniów
10.04.2025 w naszej szkole rozegraliśmy 2 Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Mniów.
Dziewczęta z naszej szkoły z kompletem zwycięstw zajęły 1 miejsce. Drugie miejsce przypadło drużynie z Królewca, trzecie uczennicom z Grzymałkowa, czwarte piłkarkom z Ćmińska.
Klasy siódme w teatrze
Dziś klasy siódme po raz kolejny spotkały się z lekturą na deskach teatru. Tym razem uczniowie obejrzeli adaptację komedii Aleksandra Fredry "Zemsta" , przygotowaną przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Była to okazja do utrwalenia sobie treści lektury i porównania jej z wizją realizatorów przedstawienia. Już za kilka dni historia sąsiedzkiego sporu Cześnika i Rejenta pojawi się na lekcjach języka polskiego.
W dniu dzisiejszym uczciliśmy naszego Patrona - Jana Pawła 2
Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony naszemu patronowi - św.Janowi Pawłowi II. Uczniowie z klasy 8b przygotowali wyjątkowy montaż słowny, podczas którego opowiedzieli o życiu papieża, jego niezwykłej historii oraz wartościach, które przekazywał światu. Wspólnie, wszyscy obecni na apelu zaśpiewali hymn "My, Jana Pawła uczniowie", wyrażając w ten sposób szacunek i pamięć o wielkim Polaku, który zmienił bieg historii. To była chwila zadumy, refleksji i radości z bycia częścią społeczności, której patronem jest
św. Jan Paweł II.
Poczuj chemię do fizyki! – warsztaty z grupą „Zaelektryzowani” 🧪💣💥🔥
Nasi uczniowie uczestniczyli dzisiaj w eksperymentach związanych z fizyką i chemią. Badali napięcie powierzchniowe, nietypowe spalanie metanu, uczestniczyli w zabawach z helem i azotem, doświadczyli „widzenia na opak” poprzez specjalne okulary zmieniające percepcję, a także … wysadzili beczkę z kulkami! Wszystko odbyło się z zachowaniem wszelkim norm bezpieczeństwa, gdyż doświadczenia przeprowadzane były pod okiem profesjonalisty z grupy „Zaelektryzowani”.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę, połączoną z nauką.
SPOTKANIE z FIZJOTERAPEUTKĄ
Które mięśni pracują, abyśmy się mogli uśmiechnąć? A ile - by postawić krok? 🏃♀️➡️Która kość jest największa, a która najmniejsza w naszym organizmie?
Na te i wiele innych pytań odpowiedziała p. Paulina Kozdracka, fizjoterapeutka, z którą spotkali się uczniowie klas drugich.
Praca fizjoterapeuty polega na przywróceniu właściwego funkcjonowania układu ruchu: kostnego, mięśniowego, nerwowego. Fizjoterapeutka omówiła prawidłową postawę ciała, właściwą postawę siedzącą w ławce. Podkreśliła, jak ważny jest dobór odpowiedniego obuwia i dlaczego sznurówki powinny być zawsze zawiązane. Zaprezentowała dzieciom siatkę posturalną oraz podoskop. P. Paulina podzieliła się wieloma ciekawostkami dotyczącymi naszego układu kostnego i mięśniowego, a także zaprezentowała ćwiczenia kształtujące prawidłowe ustawienie stóp.
Serdecznie dziękujemy za spotkanie, przekazanie ważnej wiedzy dotyczącej zdrowia i zachęcenie dzieci, by dbały o właściwą postawę ciała.
Spotkanie odbyło się w ramach koła „Mali odkrywcy” oraz zajęć z doradztwa zawodowego.
Spotkanie z Nauczycielami i Wychowawcami
Drodzy Rodzice i Opiekunowie
zapraszamy na spotkanie
z nauczycielami i wychowawcami
w dniu 10 kwietnia (czwartek)
o godzinie 16.00
Drugi Świetlicowy Turniej Warcabowy
W piatek w naszej szkole odbyło się wręczenie nagród II Świetlicowego Turnieju Warcabowego.
Do rozgrywek przystąpiło 14 uczniów z klas I-III.
Wyniki turnieju są następujące:
miejsce Dominika Podgórska
miejsce Mateusz Schabek
miejsce Nikola Borzęcka
Gratulujemy wszystkim uczestnikom .
Trzymamy kciuki za wszystkich, którzy będą uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Warcabowym w Chmielniku.
Radzie Rodziców bardzo dziękujemy za ufundowane nagrody.
REKRUTACJA do ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
Robotyka
Na naszych zajęciach powstają rózne, ciekawe roboty. Zajęcia te przyczyniają się do kształtowania kreatywności dzieci. Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w cyklicznych zajęciach, które są zachętą do rozwijania zainteresowań w kierunku nauk ścisłych, nauki programowania oraz treningu intelektualnego.
Drugoklasiści w... żłobku 😃🧸👶
Drugoklasiści w... żłobku
W ramach programu doradztwa zawodowego uczniowie klas drugich odwiedzili Samorządowy Klub Dziecięcy "Tęczowa Kraina", który swą siedzibę ma w budynku naszej szkoły. Drugoklasiści zapoznali się z pracą opiekuna w żłobku, jego obowiązkami, wadami i zaletami tego zawodu. Uczniowie uczestniczyli w zabawach z maluchami, współtworzyli wiosenne prace plastyczne, a na koniec wizyty przeczytali dzieciom przyniesione ze sobą bajki. Część uczniów już dzisiaj wyraziła chęć pracy w takiej placówce
Dziękujemy pani kierownik i pracownikom żłobka za miłe przyjęcie oraz wzbogacenie wiedzy na temat kolejnego zawodu na rynku pracy.
Konkurs recytatorski "Wiosna w poezji."🪻🌷🌞🌸
W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "Wiosna w poezji." Uczniowie klas I-III zaprezentowali swój talent artystyczny przed dyrekcją szkoły, rodzicami, nauczycielami i swoimi rówieśnikami.
Cele konkursu:
- prezentacja i promowanie młodych talentów,
- popularyzacja piękna i kultury języka polskiego,
- odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów,
- kształtowanie wrażliwości na piękno poezji w języku ojczystym.
Powołana komisja dokonała oceny uczestników według następujących kryteriów:
• Dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie.
• Interpretacja utworu.
• Kultura słowa, dykcja.
• Ogólny wyraz artystyczny.
Przedstawiamy wyniki konkursu z podziałem na kategorie wiekowe:
Klasy I
I miejsce - Lena Adamczyk
II miejsce - Michalina Strycharczyk
III miejsce - Maja Zbroszczyk
Klasy II
I miejsce - Maria Opara
II miejsce - Aleksandra Starz
III miejsce - Bartosz Śliz
Klasy III
I miejsce - Lena Wychowaniec
II miejsce - Monika Łącka
III miejsce - Daniel Jurek
Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i dzieleniem się pięknem poezji.
Serdeczne podziękowania składamy również Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
Dnia 24 marca odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W tym roku wyniki naszych uczniów prezentują się następująco:
Miejsce I (klasy V-VIII) Wiktor Kłębek z kl. 5b
Miejsce II - Hubert Kruk z kl. 7b
Miejsce II (klasy I-IV) - Jakub Makowski z kl. 3b
Gratulujemy!
- brak danych